graphic
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
graphic
Forum forum poświęcone niedowidzącym i nie tylko Strona Główna » oprogramowanie » TESTY TELEFONÓW NOKIA - NOKIA N73
graphic
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
graphic

graphic graphic
RobinHood Temat postu: NOKIA 5510




Dołączył: 13 Gru 2006
Posty: 163
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

Test telefonu Nokia 5510

Co znajdziemy w pudełku ? Oprócz samego telefonu mamy tam kabel USB do podłączenia słuchawki do komputera, kabel mini Jack do podłączenia Nokii ze sprzętem audio, słuchawki stereo, które służa zarówno do słuchania radia czy cyfrowego magnetofonu jak i do prowadzenia rozmów telefonicznych i na sam koniec mamy oprogramowanie do komputera oraz dwie płyty z muzyką.

Pierwszą rzeczą jaka nam się rzuca w oczy to wygląd telefonu. Nokia 5510 wygląda jak... futerał na okulary. Jest to związane z tym, iż posiada ona pełną klawiaturę w układzie QWERTY, a ekran umieszczony jest pośrodku obudowy dzieląc klawiaturę na dwie części.
I tu mamy pierwszy minus - podświetlenie klawiatury - diody zostały umieszczone tylko pod przyciskami numerycznymi, przez co wieczorem są problemy z odnalezieniem odpowiednich liter na klawiaturze.
Następną ciekawostką jest wnętrze telefonu. Po zdjęciu tylnej klapki oczom naszym ukazuje się... Nokia 3330 włożona w nową obudowę !!!
Po zainstalowaniu karty SIM i uruchomieniu telefonu zauważamy, że menu jest identyczne jak w wymienionym wcześniej modelu. Dodano tylko funkcję Muzyka, gdzie znajdziemy cyfrowy magnetofon oraz radio.
Dzięki załączonemu do telefonu oprogramowaniu - Nokia Audio Manager - możemy nagrać wprost z komputera muzykę od naszej Nokii. Nie jest to jednak udane rozwiązanie. Choć program jest całkowicie po polsku nie jest on zbyt prosty w obsłudze. Jedną z wad tego roziwązania jest to, że program Nokii tworzy sobie kopie naszych utworów MP3 w formacie LSE na naszym dysku twardym.
O wiele lepszym rozwiązaniem wydaje się podłączenie Nokii 5510 bezpośredno do źródła audio np. wieży i kopiowanie w locie ulubionych utworów. Dzięki dużej pojemności telefonu (64 MB) możemy skopiować do telefonu około 1 godz. muzyki. Jakość utworów jest zadowalająca. Niestety nie ma korekty szumów i trzasków, przez co jakość przegrywanych piosenek nie jest za dobra gdy mamy choćby trochę porysowaną płytę CD.
Gdy już wgramy nasze ulubione melodie do telefonu wystarczy podłączyć słuchawki i nacisnąć przycisk play, który znajduje się pod wyświetlaczem telefonu. Oprócz niego mamy tam umiejscowione jeszcze przyciski regulacji głośności oraz przycik uruchamiający radio.
W trakcie odtwarzania muzyki na wyświetlaczu widzimy czas trwania utworu tytuł oraz wykonawcę. Dwie ostatnie informację wpisujemy sami po skopiowaniu danego utworu lub są przenoszone automatycznie jeżeli przegrywamy dany utwór z komputera.
Telefon ten posiada także wbudowany eqalizer dzięki czemu możemy dostosować ustawienia dzwięku do własnych upodobań.
Następną ciekawą funkcją jest radio. Działa one na falach UKF. Charakteryzuje się dużą czułością i bardzo dobrą jakością dźwięku. Stacje radiowe możemy wyszukiwać ręcznie lub automatycznie. Każdą stację możemy zapamiętać i zapisać jej nazwę.
Dołączone do zestawu słuchawki stereo są bardzo dobrej jakości. Dźwięki słyszane przy ich pomocy są wyraźne i dynamiczne. Ich dodatkowym atutem jest to ,że służą nam także jako mini zestaw głośnomówiący z przyciskiem przy mikrofonie umożliwiającym odbieranie i nawiązywanie rozmów bez potrzeby brania do ręki telefonu.
Duży plus należy się także baterii. Litowo-jonowe ogniwo pozwala nam na 10 godzin słuchania utworów MP3, 13 do 15 godzin słuchania radia oraz 3 do 5 godzin ciągłej rozmowy. Czas czuwania wynosi około 10 dni !!!
Podsumowując. Telefon jest przeznaczony dla młodzieży i ta grupa społeczna powinna być z niego zadowolona. Miło jest korzystać z internetu poprzez WAP i jednocześnie słuchać ulbionych utworów muzycznych. Dzięki zegarowi i budzikowi nigdy nie spóźnimy się na zaplanowane spotkanie, a dzięki przypominaczowi nie zapomnimy o urodzinach sympatii Smile.
PostWysłany:Wto 11:10, 10 Kwi 2007

Post został pochwalony 0 razy
graphic
Zobacz profil autora Top of page
graphic

graphic graphic
RobinHood Temat postu: NOKIA 3200




Dołączył: 13 Gru 2006
Posty: 163
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

Test telefonu Nokia 3200

Kolejne "dziecko" Nokii ujrzało światło dzienne. Tym razem jest to telefon oznaczony numerem 3200. Od razu, kiedy dostałem telefon, w oczy rzuca się klawiatura. Dwa przyciski są ze sobą połączone i to jest upierdliwe na początku, ale po czasie nie ma żadnego problemu.

Głośnik jest po prawej stronie na górze, a włącznik i wyłącznik telefonu znajduje się jak zwykle jak w każdej nokii na górze. I jako pierwszy raz Nokia zastosowała zamiast drogiej obudowy wymienne papierki pod obudowa i za to należy podziękować Nokii. Jest w miarę małym i lekkim telefonem (107 x 45 x 21 milimetrów i waży 90g). Jednym na razie mankamentem jest trzeszcząca obudowa, może to nie jest wada fabryczna, ale w moim telefonie do testów można było to trochę odczuć.
W pudełku znajduje się:
- telefon,
- bateria,
- ładowarka,
- zestaw słuchawkowy,
- pasek na rękę,
- 3 kolorowe komplety wkładek do obudowy,
- komplet białych wkładek do samodzielnego zadrukowania,
- polska instrukcja obsługi.

Menu
Jak w każdej Nokii menu jest takie same, ale tu was zaskoczę bo menu można ustawić menu jako siatkę, która jest ustawiona 3 x 3, jeśli ktoś lubi nowości to mu to przypadkiem do gustu a jeśli ktoś lubi standardowe menu to nie może się martwić!. Można też ustawić kolor menu, jest do wyboru 8 wyborów kolorystyki. Jest w Menu 10 opcji:
-Wiadomości, Spis połączeń, Kontakty, Ustawienia, Galeria, Media, Organizator, Aplikacje, Usługi i Idź do.
Pewnie wielu z was zastanawia się gdzie są gry?, ale nie martwcie się są one umieszczone w Aplikacjach, a aparat, radio i dyktafon w Media.

Wyświetlacz
Jak w każdej Nokii jest wyświetlacz 4096 kolorów i 128 x 128 pikseli. W telefonie szybko zmieniają się opcje i jest duży plus (nie co to w 6610). Wyświetlacz jest w miarę wyraźny, tapety, które ustawimy wyglądają przyzwoicie. Jako tapetę możemy wszystko zrobić jak i małą ikonke. Jako tapete można zrobić zdjęcie zrobione za pomocą aparatu, lecz nie raz trzeba dwa razy ustawić, żeby była tapetą, bo nie raz po jednym razie ustawia się nam białe tło.

Aparat
Jest wbudowany w telefonie robi zdjęcia w rozdzielczości 352 x 288, które możemy wgrać do komputera i można je oglądać na komputerze i wyglądają w miarę przyzwoicie. Mamy 4 opcje aparatu: Zdjęcia standardowe, portretowe, tryb nocny i samowyzwalacz( samo pstryka zdjęcie po minięciu 10 sekund).
Kiedy jest ciemno przydaje się opcja Tryb nocny, bo wtedy jest jaśniej i zdjęcia lepiej wychodzą, możemy żałować jedynie, że nie ma lampy błyskowej w telefonie.

Dźwięki
Są bardzo przyzwoite. Mamy parę dzwonków wgranych ale i tak dograłem sobie nowe lepsze i powiem wam, ze polifonia w tym telefonie jest super. Nie ma żadnych problemów wgrywania dzwonków z komputera na telefon i na odwrót. Możemy też wymieniać się dzwonkami z telefonami innymi przez IRDE, np. SE t610 jest kontabilny z 3200 i możemy swobodnie przesyłać te dzwoneczki jak i tapety. Można też je pobierać z WAP za pomocą GPRS.

Bateria
Telefon wyposażony w baterie Li-Ion 780 mAh. Która moim zdaniem jest za mała, ponieważ kiedy bawimy się tym telefonem(aparat, dzwonimy, słuchamy radia, rozmawiamy, smsy i nagrywamy na dyktafonie) wystarcza ledwo na 2 doby w przypadku moim. I tu znów Nokia się nie popisała baterią!.

Kontakty
W telefonie można przetrzymywać 256 wpisów do których możemy dodać jeszcze 5 innych numerów takich jak: ogólny, komórka, dom, biuro, faks. I 4 szczegółowe takie jak: adres e-mail i www, adres pocztowy, notatka. Możemy każdy wpis dodać do własnej grupy osób np. Rodzina, VIP, Znajomi, Praca i Inne. Możemy kopiować wpisy między telefonem a Karta SIM. Wpis możemy wysłać za pomocą podczerwieni i za pomocą SMS. Kontakty mogą być pokazywane pojedynczo albo jako lista.

Komunikacja z...
Możemy się komunikować z komputerem za pomocą portu podczerwieni za pomocą którego możemy wysyłać dzwonki, tapety do komputera i z komputera na komórkę. A teraz nowość w średnim telefonie Nokia zamontowała EDGE (Enhanced Data for Global Evolution), którego dotychczas spotykaliśmy tylko w telefonach z najwyższej światowej półki. Oddano nam też GPRS class 10, którym śmigamy po WAP składnie i bez żadnych problemów. Nie zabrakło też HSCSD z która możemy uzyskać prędkość do około 43kbps.

Sms-y i Wiadomości.
Powiększono wielkość MMS do 100kb i dobrze, bo do MMS możemy dodać dźwięk(dzwonek lub coś z nagranego z dyktafona). SMS-y można pisać oczywiście za pomocą słownika T9, nie zabrakło tez raportów doręczeń, w skrzynce odbiorczej możemy zachować jedynie 50 sms-ów(jeśli ktoś lubi trzymać sms-y to mu pewnie braknie). Pewnie każdy jak pisze lubi małą a niektórzy dużą czcionke pisania, i też można wybrać dużą czy małą. Jak otwieramy wiadomości to mamy do wyboru 4 wiadomości: Wiadomości tekstowe, multimedialne, głosowe i sieciowe. Możemy oczywiście zrobić swoje foldery i w nich przechowywać ważne sms-y, lecz nie można hasła zrobić, bo jak telefon wpadnie w niepowołane ręce to by się to przydało.

Ciekawe Funkcje
Do ciekawych funkcji należy dodać Kalendarz na którym możemy dodać notatkę dnia i jest 5 opcji (Spotkanie, Połączenie, Urodziny, Adnotacja i Przypomnienie) każda funkcja ma własną ikonke. Przyda się też na pewno kalkulator, którym można szybko przeliczyć i co najważniejsze szybko działa. Dobrze też jest zrobiona galeria, która jest podzielona na cztery grupy (Grafika, Dźwięki, Zdjęcia i Nagrania). Dobry też jest dyktafon nad którym widać Nokia pracowała bo tekst nagrany bardzo miło się odsłuchuje i beż żadnych problemów słychać wszystko. Dobrze, że w telefonie jest Radio, które działa wspaniale, nie ma żadnych zaniekuceń, radio działa tylko w mikrozestawie, ale można przełączyć na głośnik, że będzie słychać jak zwykły dzwonek, ale mikrozestaw musi być podłączony. W telefonie nie zabrakło także gier, które znajdziemy w Aplikacjach. Są tylko dwie gry i nie ma słynnego SnakeL, za to są: Virtual Me i Bounce. O wiele lepiej przypadła mi do gustu gra Bounce, w której chodzi o poruszanie się piłeczką i przechodzimy poziomy. Nie zabrakło tez skrótów, na dżojstiku są 4 skróty więc strzałka do góry uruchamia kamerę, strzałka na dół uruchamia kontakty, strzałka w prawo uruchamia kalendarz, strzałka w lewo uruchamia pisanie sms-ów. Prawym przyciskiem można wybrać żeby uruchamiały się kontakty lub Idź do, gdzie możemy dać ważne skróty i ustawić ich kolejność. Telefon jest też wyposażony w GPRS class 10 (4+1, 3+2) i java (do 64 kB na aplikacje). Nowością jest latarka, która w ciemnościach działa bardzo dobrze, dobrze oświetla nam drogę kiedy jest ciemno lub kiedy nie możemy trawić kluczykiem do drzwi na pewno się to przyda, łatwo się uruchamia wystarczy przy odblokowanej klawiaturze trzymać przycisk z gwiazdką i tak samo się wyłącza. Latarka znajduje się obok wejścia na ładowarkę.

Podsumowanie
Telefon jest skierowany do młodzieży aktywnej lubiącej fajne funkcje, które w nim na pewno nie brakuje. Jednak Nokia mogłaby od razu umieścić baterie o większej pojemności. Nokia w końcu wydała coś nowego i ciekawego. I jeśli cena będzie przyzwoita to może być hitem, ale na telefon paru groszy na pewno nie szkoda.
PostWysłany:Wto 11:12, 10 Kwi 2007

Post został pochwalony 0 razy
graphic
Zobacz profil autora Top of page
graphic

graphic graphic
RobinHood Temat postu: NOKIA 3100




Dołączył: 13 Gru 2006
Posty: 163
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

Test telefonu Nokia 3100

Nokia 3100 na pewno rzuca nowe światło na indywidualny styl komórki. Skoro ma być przeznaczona do masowego użytku, to potencjalnymi jej odbiorcami będzie z pewnością młodzież.

Pierwszy raz z tym telefonem zetknąłem się w marcu 2003 roku na niemieckich targach Cebit. Wydawać by się mogło, że jest to zwykły aparat z którego można dzwonić czy SMSować. Jak się okazało po trzy tygodniowym teście moje pierwsze wrażenia były mylne!

Zacznijmy może od ogólnego opisania telefonu. Nokia 3100 pracuje w trzech pasmach GSM 900/1800/1900 co pozwala na swobodne rozmawianie na kontynencie amerykańskim. Bardzo dużym plusem telefonu są wymiary oraz waga. Aparat niewielki 102x43x19 mm, waży zaledwie 85 gramów, dopasowany jest doskonale do prawie każdej dłoni. Malutkie, leciutkie urządzenie na pierwszy rzut oka niczym się nie wyróżnia. W moim przypadku był to biało-niebieski telefonik, z bardzo ciasnym ułożeniem klawiszy. Nie pasują one zbytnio dla kobiet z dużymi paznokciami, gdyż mogą mieć problemy z wybieraniem czy też ze swobodnym posługiwaniem się tą ergonomiczną klawiaturą. Ciekawą nowością w tym telefonie jest to, że przy dzwonieniu cała klawiatura świeci w rytm dzwonka.

Wyświetlacz jest ładny, nieduży, kolorowy (4096 kolorów) z możliwością regulacji kontrastu wygląda podobnie jak w większości Nokiach. Jedynie co może wyróżniać ten wyświetlacz to anonimowe wygaszacze, które idealnie pasują do tego urządzenia. Po dłuższym przestoju na ekranie możemy zauważyć cyfrowy zegar z dokładną godziną. Na samej górze telefon posiada klawisz szybkiego dostępu do profili.

Model 3100 jest pierwszym w ofercie Nokii telefonem przystosowanym do zamontowania obudów Xpress-On do gier nowej generacji. Są one sprzedawane osobno i wyróżniają się "elektroluminescencyjnymi" efektami. Sam efekt polega na tym, że światło miga w nich przez półprzeźroczystą obudowę w rytm dzwonków, melodii, gier, sygnałów powiadomień i innych funkcji telefonu.

Menu urządzenia zawiera 13 przydatnych, ale niestety standardowych funkcji. Opcje takie jak: Wiadomości, Spis połączeń, Kontakty, Profile, Ustawienia, Budzik, Galeria, Kalendarz, Gry, Aplikacje, Dodatki, Usługi i jedyna zauważona przeze mnie nowość "Idź do".

Wiadomości. Szczerze przyznam, że nie zauważyłem tu nic nadzwyczajnego. Jak w każdej nowej Nokii mamy opcje wysyłania i odbierania wiadomości SMS/MMS, wiadomości głosowych jak również tych pobranych z sieci. Opcja słownika T9, jest na tyle pomocna, że SMSy piszę się szybko i przyjemnie.

W spisie połączeń dowiemy się czegoś na temat odebranych/nieodebranych połączeń, wybieranych numerów czy też czasu jaki wykorzystaliśmy na rozmowy.

Kontakty są bardzo proste w obsłudze. Możemy łatwo sprawdzić numery osób zapisanych w telefonie, bądź na karcie SIM. Oprócz tego, każdy kontakt przypiszemy wybranej grupie osób. Mamy do wyboru takie grupy jak: rodzina, znajomi, praca, VIP oraz grupa inne. Samych kontaktów w telefonie zapiszemy na pewno ponad 100.

Nowe możliwości zauważyłem w profialach. Otóż, możemy utworzyć własny styl profilu. Służy nam do tego profil nazwany "Mój Styl 1-2". Do każdego wybierzemy odpowiedni ton, dźwięk, sygnał czy dopasowanie sygnalizacji podświetlenia dostosowaną do rytmu dzwonka.

Atrakcyjne nowości znajdziemy w Ustawieniach. Zmieniania opcji w skrótach własnych jest w tym wypadku nowością, jak również sama edycja wygaszacza ekranu w którym możemy ustawić nawet czas po jakim wygaszacz ma się włączyć. Ciekawe rzeczy pojawią się nam po wybraniu ustawień wyświetlacza. Zmiany tapety, kolorystyki, loga operatora i jasności wyświetlacza z pewnością ułatwią nam ubarwienie telefonu. Kolejne funkcje ustawień są już standardowe. Możemy zmienić datę, godzinę, ustawienia telefonu, połączeń, dźwięków, zabezpieczeń jak i przywrócić ustawienia fabryczne.

Model 3100 jest na tyle przyjemny, że zawsze dyskretnie może nas obudzić. Klikając na Budzik, jesteśmy wstanie wyznaczyć godzinę i dźwięk dzwonka jakim chcemy być obudzeni. Uważam, że taką możliwość powinna posiadać każda nowa Nokia.

Menu Galeria pozwoli na całkowity przegląd grafik oraz dźwięków dostępnych w telefonie. Mamy pełną możliwość sprawdzenia wszystkich opcji związanych z grafiką oraz dźwiękami. Możemy je skasować, pobierać z Internetu oraz wysłać do znajomych. Krótko mówiąc jest to "luksus" i ogromny plus tego modelu.

Kilka razy skorzystałem z kalendarza w tym urządzeniu. Sama jego prostota jest zaskakująca. Wystarczy wpisać informacje np. o spotkaniu, ustawić odpowiednią datę i godzinę o której telefon ma nam o tym przypomnieć.

Nokia 3100 posiada 4-kierunkowy kontroler gier, co gwarantuje użytkownikom aparatu wspaniałe przeżycia podczas grania. Fabrycznie telefon wyposażony jest w gry napisane w języku Java(tm). Do wyboru mamy tu takie tytuły jak: Snake EX2, Bowling i Beach Rally. Gra się naprawdę świetnie, a do tego każdy użytkownik ma do dyspozycji bogatą ofertę gier pobieranych z internetu. Do wprowadzenia do aparatu następnych aplikacji Java wystarczy tylko kilka naciśnięć klawiszy.

W menu Aplikacje mamy możliwość wybrania dowolnej aplikacji, oczywiście jeżeli została wcześniej ściągnięta z Internetu. Jeśli nie wiemy ile pozostało nam wolnego miejsca w pamięci telefonu, zawsze jesteśmy wstanie to sprawdzić klikając na pamięć w menu aplikacje.

Dzięki dodatkom mamy szanse włączyć minutnik, uruchomić stoper czy obliczyć proste równanie matematyczne. Myślę, że dla ludzi młodych to ostatnie będzie niezwykle przydatne.

W opcjach "Usługi", dzięki przeglądarce XHTML miałem przyjemność zobaczyć jak wyglądają w tym telefonie strony [link widoczny dla zalogowanych] Nie jest to może, aż tak wielkie wrażenie, ale jak na taki telefon było wystarczające.

Ostatnie w menu jest "Idź do". Ustawimy w niej wszystkie funkcje do których chcemy mieć bezpośredni dostęp po kliknięciu w tę opcję.

Bateria testowanego telefonu to ogniwo litowo-jonowe o pojemności 850mAh. Przyznam, że z baterii jestem zadowolony. Działała podczas całego testu około 10 dni, co jest dla mnie bardzo miłym zaskoczeniem. Ładowanie przebiega również bez żadnych zastrzeżeń, aparat ładuje się około 4 godzin.

Do Nokii 3100 możemy dokupić cała masę akcesoriów.
Nokia Fun Camera jest to niezależny aparat fotograficzny standardu VGA, posiadający własny wizjer, flesz oraz zasilacz. Fun Camera w swej 8-megabajtowej pamięci może zmieścić nawet 50 zdjęć, jednak jakość pozostaje wiele do życzenia.

Dzięki złączu Pop-Port każdy posiadacz Nokia 3100 może korzystać z zestawu słuchawkowego z radiem Nokia Radio Headset, będącego połączeniem radia stereo FM, wyświetlacza i słuchawek. Oczywiście nie są to standardowe akcesoria, możemy je jedynie dodatkowo dokupić.
PostWysłany:Wto 11:13, 10 Kwi 2007

Post został pochwalony 0 razy
graphic
Zobacz profil autora Top of page
graphic

graphic graphic
RobinHood Temat postu: NOKIA 6510




Dołączył: 13 Gru 2006
Posty: 163
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

Test telefonu Nokia 6510

Nie duży, lekki, zgrabny - te trzy przymiotniki to pierwsza myśl. Wyświetlacz jest niezbyt duży, ale na wielkość telefonu jest wystarczający. Legendarna bateria nadal w akcji. Świadczy o tym czas czuwania do 15 dni bez zabawy, a do 5 dni z dzwonieniem i pisaniem sms-ów.

Obsługa
Wygodna klawiatura, choć niektórzy narzekają na klawisze. Po lewej stronie zajdziemy zieloną słuchawkę która służy do wybierania numeru, nad nią znajdziemy przycisk ok dzięki któremu wchodzimy w rożne aplikację, po prawej stronie znajdziemy czerwoną słuchawkę dzięki której rozłańczamy się z połończenia lub wychodzimy z menu. Nad nią jest przycisk do wychodzenia z menu i poszczególnych aplikacji, służy też do kasowania znaków podczas pisania SMS-ów.

Dżwięki
Z boku umieszczone są klawisze do podgłaszania i ściszania. Telefon nie posiada dźwięków polifonicznych jednak dźwięki są dobrze odgrywane a co najważniejsze można je ściągać.

Radio
W standardowym wyposażeniu dostajemy zestaw słuchawkowy. Mamy możliwość zapisania 9 stacji. Prosta obsługa zachęca do korzystania zamiast walkmana. Bateria podczas włączonego radia trzyma ok. 10dni. Oczywiście radio zostaje wyciszone podczas rozmowy po zakończonej rozmowie automatycznie wraca do poprzedniej głośności.

Multimedia
Aparat został wyposażony w GPRS. Bardzo dobrze, że producent pomyślał o zamontowaniu portu podczerwieni(IRDA). Port znajdziemy na prawym boku aparatu. Nokia 6510 oferuje wiele standardowych funkcji takich jak dyktafon, rozbudowany terminarz, budzik i kalkulator. Nie zabrakło oczywiście gier. Jest ich 5, jest najpopularniejsza gra jaką jest Snake II.

Podsumowanie
Znakomity telefon. Zaskakuje nas nie tylko funkcjonalnością, ale przede wszystkim wspaniałym wyglądem. Nie zabrakło w nim wszystkich nowoczesnych, a obecnie wymaganych funkcji. Ten telefon znalazł już wielu odbiorców, ale ich liczba stale rośnie. Polecam ten telefon z czystym sumieniem.
PostWysłany:Wto 11:14, 10 Kwi 2007

Post został pochwalony 0 razy
graphic
Zobacz profil autora Top of page
graphic

graphic graphic
RobinHood Temat postu: NOKIA 6310




Dołączył: 13 Gru 2006
Posty: 163
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

Test telefonu Nokia 6310

Pewien czas temu znajomy strasznie zachwalał Nokie 6310 postanowiłem załatwić sobie ten telefon i przekonać się czy ten telefon jest naprawdę taki dobry. Z znalezieniem nie było problemu telefon ten jest szeroko dostępny i pożyczyłem go na parę dni z komisu mojego znajomego. W tym teście ocenie Noki 6310

W pudełku jak to bywa zwykle w telefonach Noki znajdziemy :
- kartę gwarancyjna
- telefon
- instrukcje obsługi wraz z zaproszeniem do Club Nokia w języku polskim
- ładowarka standardowa ACP-7 ( ja pożyczyłem z ładowarką ACP-Cool
- standardowy akumulator BPS-2; 1100 mAh (Li-Polymer), 3,6 V
- płyta z oprogramowaniem

Wygląd zewnętrzny

Pierwsze wrażenie było bardzo pozytywne telefon jest długi ale nie szeroki i bardzo cienki przez co dobrze leży w dłoni bardzo wygodnie się go trzyma, klawisze są bardzo dobrze wykonane pisze się łatwo i szybko. Telefon również bardzo ładnie prezentuje się pod względem wizualnym kolory obudowy są dobrze dobrane ( testowałem telefon w kolorze czarno-złotym ). Dla niektórych wadą może być brak wymiennych paneli ale nie można mieć wszystkiego. A sama obudowy została wykona w perfekcyjny sposób nic nie trzeszczy a sam telefon bardzo pewnie leży w dłoni. W stosunku do poprzednika ( Nokia 6210 ) zmieniono nieco układ klawiszy funkcyjnych oraz rozdzielono przycisk NaviKey. Zarówno wyświetlacz jak i klawisze jest podświetlony na znany wszystkim i nudny zielony kolor.
Wyświetlacz jest dość duży i czytelny obsługuje sześć linijek tekstu, nie mam do niego żadnych zastrzeżeń. Telefon nie jest zbyt ciężki waż 111g a jego wymiary to 129 x 47 x 17-21 mm, 97 cm3. Telefon jest dwuzakresowy działa w sieciach 900 i 1800 mhz
To tyle jeśli chodzi o wygląd zewnętrzny teraz zajmę się głównymi funkcjami tego telefonu.
Wiadomości sms nie mogło zabraknąć w tym telefonie i są one jego mocną stroną. Możemy pisać wiadomości o długości do 160 znaków, ta ilość jest już standardem większości telefonów Noki, oczywiście są tu wiadomości graficzne a możemy ich zapisać aż 50. Archiwum sms jest bardzo rozbudowane pozwala zapisać 150 wiadomości i podzielić je na grupy np. od kogo je dostaliśmy, sporą wadą jest brak zabezpieczenia archiwum hasłem oraz animowanych wygaszaczy ekranu.

W 6310 zostało lekko poprawione menu w stosunku do 6210. Tak jak we wszystkich Nokiach menu jest bajecznie łatwe w obsłudze nawet jeśli ktoś po raz pierwszy ma w ręce telefon Noki nie będzie miał problemu z jej obsługą. W telefonie nie mogło zabraknąć podstawowych funkcji typu : kalkulatora, listy spraw, 4 gry ( Snake II, Pairs II, Space Impact, Bumper), kalendarza czy notatnika. Bardzo dobry rozwiązaniem jest wmontowanie poru podczerwieni i technologii Bluetooth dzięki którym można bez problemu wgrać nowe dzwonki loga itp. które bez problemu można pobrać z [link widoczny dla zalogowanych] Jako że jest to telefon klasy biznes nie mogło w nim zabraknąć funkcji dyktafonu ( 3min ) i wybierania głosowego a także funkcji głosowych pozwalających za pomocą naszego głosu np. wyciszyć telefon. 6310 jest pierwszym telefonem w którym zastosowano funkcje elektronicznego portfela pozwalająca na robienie zakupów przez WAP i płaceniem za pomocą informacji o naszych kartach kredytowych. Jeśli chodzi o pamięć w telefonie to jest ona znaczna 500 wpisów do książki telefonicznej 35 + 10 dźwięków dzwonka. Telefon posiada również HSCD i GPRS pobierającego dane z prędkością 56 kb\s. Mamy także wbudowany modem dzięki czemu możemy po połączeniu telefonu z laptopem możemy bez problemu łączyć się z Internetem. Na koniec parę słów o baterii a ta jest naprawdę niewiarygodnie pojemna starcza bez problemu na około 16 dni w stanie oczekiwania i 6-8 jeśli się nią intensywnie bawimy. Podsumowując Nokia 6310 to świetny telefon nie posiadający praktycznie wad brak w nim JAVY, kolorowego ekranu czy polifonii ale kiedy ten telefon powstał te funkcje posiadały tylko najwyższe i najdroższe modele teraz ten telefon można kupić już za 500 zł. Telefon polecam biznesmenom a także tym którzy lubią łatwość obsługi czy normalny wygląd oraz przystępną cenę jak na telefon z takimi możliwościami, oceniam go na 5
PostWysłany:Wto 11:16, 10 Kwi 2007

Post został pochwalony 0 razy
graphic
Zobacz profil autora Top of page
graphic

graphic graphic
RobinHood Temat postu: NOKIA 3510




Dołączył: 13 Gru 2006
Posty: 163
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

Test telefonu Nokia 3510

Pronad dwa lata temu znana fińska firma wprowadziła na rynek model 3510. Jest on podobno kontynuacją serii 33xx, lecz zważając na jej funkcje można ją zakwalifikować do telefonów z wyższej półki.

Widać wyraźną segmentację rynku, wprowadzoną przez Nokię.
Np. 3410 wyróżnia się obecnością języka Java, z kolei bohaterka tego testu ma GPRS oraz polifoniczne dźwięki dzwonka.
Gdyż kupiłem aparat juz jakiś czas temu, postanowiłem go przetestować.

Tradycyjnie w pudełku znajdziemy:

- telefon
- baterię Litowo - Jonową 950 mAh > BLC-2 (chociaż ja miałem Li-Ion BLC-1)
- ładowarkę ACP-7E
- instrukcję obsługi wraz z zaproszeniem do Club Nokia w języku polskim


Na pierwszy rzut oka telefon wydaje się być urządzeniem dość dużym, w porównaniu z innymi aparatami oferowanymi dzisiaj.
Pomimo wymiarów, telefon ma bardzo dobre ułożenie w dłoni i przy normalnym użytkowaniu nie powinien wypaść z ręki.
Dodatkowo nasza Nokia ma na tylnej obudowie gumkę, zapobiegajacą
ześlizgiwaniu się np. ze stołu.

Klawiatura naszej 3510 jest wykonana z dobrej jakości gumy pokrytej folią i w pełni nadaje się do pisania SMSów jak i innych funkcji telefonu.
Także przycisk włącznia / wyłączania telefonu jest zrobiony z gumy, ale jest on o kolorze świeżej zieleni i niezbyt komponuje się z resztą.
Zaraz po wyjęciu aparatu z pudełka rzuca się w oczy obecność zielonej i czerwonej słuchawki, a także dwóch klawiszy funkcyjnych (tzw. NaviKeys)
Jedyną wadą, choć niezbyt istotną, jest trochę za wielka rożnica między klawiszami górnymi : 1, 2, 3 a dolnymi : *, 0, #.
Jest ona podświetlona na zielono i nie ma problemów z widocznością w dzień, w nocy itp.

Wyświetlacz Nokii 3510 jest odpowiednikiem tego z 6310i (graficzny, ciekłokrystaliczny o wysokiej rozdzielczości)
Zmieści się na nim do 4 linii tekstu + jedna linia funkcyjna (Menu, Wróć, Opcje itp.)
Do bajerów możemy zaliczyć animowane oraz zwykłe wygaszacze ekranu (także w formie zegara cyfrowego lub analogowego).
Do wyświetlacza nie można mieć żadnych zastrzeżeń, poza tym, że Nokia mogła zastąpić zielone podświetlenie niebieskim ( w 6310i wygląda wspaniale).

Książka telefoniczna, jak to w ostatnich Nokiach ma przyzwoitą pojemność: 500 numerów + opis (jedna pozycja) oraz dodatkową notatkę, adres e-mail, adres strony www oraz adres pocztowy. Oprócz pamięci telefonu można oczywiście zapisać numery na karcie SIM( do 230 numerów). Poza tym jest jeszcze wybieranie głosowe oraz kopiowanie
numerów, ale owe funkcje każdy już zna i nie wymagają osobnego komentarza.

Menu Wiadomości uległo sporej zmianie od ostatniego czasu.
Znajdziemy w nim m.in. foldery, usuwanie wszystkich wiadomości naraz, archiwum oraz multimedialną skrzynkę odbiorczą (odbiór MMSów)
Foldery to nic innego jak pogrupowane tematycznie wiadomości SMS.
Archiwum to zbędny bajer i nie będę się o tym rozpisywał.
Teraz najciekawsza zmiana - odbiór MMSów w wersji czarno-białej (niekolorowej Smile)
Nie ma sensu odbierać zdjęć, bo to jest nonsens, ale melodyjkę lub sam tekst czemu nie?
Można też odbierać grafiki.
Jeśli już jesteśmy przy MMSach to warto wspomnieć, iż Nokia 3510 obsługuje tylko format SP-MIDI, a nie MIDI, tak jak to jest u innych producentów.
No cóż, ta firma zawsze szuka innych rozwiązań, niż te, które są przyjęte...
Jeszcze pełna lista formatów obsugiwanych przez Nokię 3510: tekst, JPEG, GIF87, GIF 89A, WBMP, OTA, SP-MIDI, a także PNG - ale ten dopiero od wersji 4.24.
Maksymalny rozmiar wiadomości to 30 kB.
Oczywiście MMSa odbierzemy tylko poprzez WAP przez GPRS.
Jednak nie obyło się bez niedociągnięć:
Kiedy odbierzemy MMSa o wielkości większej niż 17-18 kB i chcemy go obejrzeć, telefon się... wyłącza.
Po ponownym włączeniu aparatu po wiadomości nie ma ani śladu...

Spis połączeń jest w niezmnienionym stanie od wielu pokoleń telefonów Nokia, chociaż została dodana funkcja licznika danych wysłanych / oderanych podczas sesji GPRS, a
także licznik czasu sesji.Szkoda tylko, że Nokia dalej nie zorientowała się o potrzebie wyświetlania czasu trwania rozmowy (lub sesji GPRS) podczas połączenia.
Nokia to Nokia - ma swoje kaprysy i nic z tym nie zrobimy...
Reszta funkcji, bez zmian.

Menu Dźwięki daje nam możliwość wybrania jednego z wielu polifonicznych brzmień dzwonka, a także bezpośredniego połączenia z WAPem, w celu ściągniecia nowych dźwięków.
Dzwonki bardzo ładnie brzmią, chociaż są trochę za ciche (i to jest wada wszystkich najnowszych Nokii).
Poza tym żadnych zmian w tym menu.

Menu Profile jest tradycyjne, w porównaniu z poprzednimi modelami. Jedyną nowością jest funkcja czasowych profili oraz dłuższy tekst do wpisania w polu nazwa profilu.
Czasowe profile to nic innego jak czas, w którym dany profil ma wygasnąć.
Nic więcej godnego uwagi w Profilach nie ma.

Ustawienia - w tym menu znajdziemy:

Ustawienia godziny i daty, połączeń, telefonu, akcesoriów oraz zabezpieczeń

W podmenu Ustawienia telefonu znajdziemy kilka nowości, jak: dźwięk przy włączaniu telefonu, uaktywnianie tekstu pomocy oraz automatyczna blokada klawiszy (to jest jedna z tych funkcji, której nie było w poprzednich modelach). Można ustawić czas, po jakim klawiatura będzie się samoistnie blokować.

Menu Gry - coś dla fanów gier - jednak niespodzianka dla fanatyków popularnego Węża - brak owej gry!
Zamiast Snake`a mamy: Kart Racing (wyścigi samochodowe), Space Impact II (ulepszona wersja populanrego Space Impact), Dance 2 Music (trochę głupkowata gra polegająca na wciskaniu klawiszy zgodnie ruchami pandy i jakiejś babki Smile ),
Link5 (trzeba ułożyć - jak to Nokia określiła - ciąg 5 kafelek; coś á la kółko i krzyżyk) oraz Bumper, czyli komórkowa odmiana flippera - bardzo fajna gra.
Można także ściągnąć nowe poziomy gier poprzez WAP.

W menu Organizator mamy do dyspozycji budzik i kalendarz z miejscem na 500 notatek.
Wystarczy chyba każdemu biznesmenowi...

W Narzędziach znajdziemy wygaszacz ekranu (np. z MMSa), czyli obrazek lub zegar cyfrowy lub analogowy, a także stoper, minutnik i kalkulator (nowość: pierwiastek i potęga do drugiej)

Na koniec menu Usługi
W tym menu wybieramy połączenie z WAPem zwykłe lub poprzez GPRS
Oczywiście możemy także zmieniać ustawienia połączeń.
Mamy do dyspozycji zakładki WAPowskie, w których możemy zapamiętać użyteczne adresy.
Przeglądarka zachowuje się stabilnie i jeszcze połączenia nie przerwała
Jednak trzeba przyznać, że łączenie ze stroną domową trwa dosyć długo (poprzez tradycyjne połączenie)
Muszę także przyznać, iż nie testowałem na telefonie GPRS...

Na zakończenie: Ważna informacja dla osób, które chcą kupić Nokię 3510 (jak i 3510i, 5100, 6310, 6310i, 6510, 6100, 6610, 7210, 7250, 7250i, 8310, 8910i; 8910 chyba też) - NIE MA MOŻLIWOŚCI UAKTYWNIENIA NET MONITORA (MONITORA SIECI) W TYM TELEFONIE!!! JEST TO TELEFON Z SERII DCT-4, KTÓRA NIE MA TEJ FUNKCJI (NIE WIADOMO DLACZEGO NOKIA UKRYWA WIADOMOŚĆ JAK WŁĄCZYĆ OWY NET MONITOR...).
Także jeśli chcesz kupić telefon do częstych zabaw z różnymi programami (wymaga kabla FBUS/MBUS - można kupić np. na Allegro - polecam!) to zdecydowanie polecam starsze modele, jak np. 3210, 3310, 3330, 3410 (nie aż taka stara), 5110, 6210, 8210.
PostWysłany:Wto 11:22, 10 Kwi 2007

Post został pochwalony 0 razy
graphic
Zobacz profil autora Top of page
graphic

graphic graphic
RobinHood Temat postu: NOKIA 8310




Dołączył: 13 Gru 2006
Posty: 163
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

Test telefonu Nokia 8310

To co rzuca się odrazu w oczy to bardzo mała wielkość tego telefonu. Bez problemu można go ukryć nawet w damskiej dłoni /tak apropo to paniom taki telefon na pewno przypadnie do gustu/. W odróżnienu od poprzedników w 8310 prawie całkowicie zrezygnowano ze srebrnych świecidełek.

Zamiast nich część obudowy jest półprzeźroczysta /a dzięki wymiennym panelom wygląd ten można modyfikować/. Srebrny kolor pozostawiono jedynie na górnych klawiszach oraz częściowo z tyłu obudowy. Całość sprawia bardzo dobre wrażenie - telefon jest po prostu modny /przestaje to dziwić jeśli przypomnimy sobie, że jego promocja odwywała się m.in. na... pokazach mody/. Jeśli dodamy do tego egzotyczne niebieskie podświetlanie klawiszy to powstanie telefon prawie idealny.
Do kompletu dołączone są także słuchawki /8310 ma wdudowane radio FM/. Co tu dużo mówić - ich wygląd i wykonanie pozostawiają wiele do życzenia. Wystarczy jednak dokładnie na nie spojrzeć - napis Made in China tłumaczy wszystko...

ERGONOMIA
W tej materii Nokia nie ma się czym pochwalić. Obudowa dziwnie skrzypi, wibrator wydaje dziwne dzwięki /jeśli leży np. na biurku/, a wyłącznik nie działa tak jak powinien /trzeba się mocno napracować aby go wcisnąć/.
Tyle uwag - teraz czas na zalety. Telefonik jest po prostu wygodny w użyciu. Dobrze się go trzyma w dłoni, klawisze działają bez problemu, całość jest bardzo lekka - po prostu tak jak powinno być.

MENU
Menu Nokii to już klasyka. Z tego założenia wyszli też chyba projektanci Nokii i nie zmuszają nas do zmiany przyzwyczajeń. Jest tak jak było - czyli dobrze. Dodano oczywiście nowe opcje /m.in. Radio, Lista spraw i Dodatki/, ale na ich opanowanie potrzeba najwyżej kilka minut.
Jak już wspomniałem telefon został wyposażony w radio FM, które swe zadanie spełnia nadzwyczaj dobrze. Stacje wyszukuje się bardzo łatwo, nie ma problemów z ich zapisaniem, a jakość odbioru też nie należy do najgorszych.

FUNKCJE
Wsród funkcji czeka na nas największa niespodzianka. 8310 jest bowiem pierwszym modelem Nokii wyposażonym w GPRS czyli pakietową transmisję danych. Jest do duży krok naprzód bowiem nie płacimy tutaj za czas połączenia, ale za ilość przesłanych danych. Co to oznacza w praktyce? Godzinna sesja na IRCu kosztuje nasz poniżej złotówki, a sporadyczne rozmowy przez GG lub ICQ jeszcze mniej. Prawda, że brzmi zachęcająco?
Dużo niespodzianek czeka nas także w przypadku obługi SMS. Pominiemy tutaj oczywiście znane z wcześniejszych modeli wiadomości obrazkowe, szablony wiadomści itp. Ciekawe jest np. rozwiązanie raportowania SMSów. Nie dochodzą one obecnie jako zwykłe wiadomości, ale odrazu lądują w skrzynce odbiorczej /o ich nadejściu informuje nas tylko mała ikonka na wyświetlaczu. Telefon posiada oczywiście własne archiwum na wiadomości gdzie możemy przechować do 150 wiadomości.
Teoretycznie Nokia 8310 umożliwia także wysyłanie SMSów przez GPRS, lecz polscy operatorzy nie pozwalają na uszczuplenie swoich dochodów i taka opcja została zablokowana. Alternatywą pozostaje wysyłanie wiadomości z bramek dostępnych z poziomu WAP /co nie jest niestety wygodne/.
Młodych miłoślików telefonów ucieszy zapewne informacja iż w telefonie pojawiła się nowa gra. I to jeszcze jaka!. Mowa tu o Snowboardingu czyli sennym marzeniu zimowych zapaleńców. Do wyboru mamy 3 sposoby gry: Bieg zjazdowy, Skoki i Wąwóz. Ta druga opcja ma niestety mało wspólnego z dyscypliną Adama Małysza /chodzi głównie o akrobacje w powietrzu, a nie długość skoków/. Drugą nową grą jest Bumper czyli popularne flipery /ostrzegamy - gra bardzo wciąga Smile/. Ostatnie dwie zabawki znane są z wcześniejszych modeli: Snake II oraz Paris II i o ile ta pierwsza mi się podoba, to istnienie tej drugiej wydaje mi się zbędne.
Wśród nowości warto wspomnieć o funkcji Lista spraw /notatnik czyli coś dla zapracowanych biznesmenów/ oraz Dodatki /dyktafon, wybieranie głosowe, stopery, liczniki i inne mniej lub bardziej przydatne gadżety których nie udało się upchnąć w innych częściach menu/.
Pozostałe funkcje 8310 to już raczej standard - profile, obsługa róznych SMSów, własne melodie, czyli wszystko to do czego Nokia zdąrzyła nas już przyzwyczaić.

PODSUMOWANIE
Nie ma co ukrywać - telefon jest bardzo ciakawy: dużo bajerów, elegancji i nowoczesny wygląd oraz obsługa GPRS. Wszystko pięknie, ale jak zwykle jest jeden problem. Problem, który dotyczy wszystkich fajnych telefonów, a producenci nie zdołali sobie jeszcze z nim poradzić.
PostWysłany:Wto 11:23, 10 Kwi 2007

Post został pochwalony 0 razy
graphic
Zobacz profil autora Top of page
graphic

graphic graphic
RobinHood Temat postu: NOKIA 8210




Dołączył: 13 Gru 2006
Posty: 163
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

Test telefonu Nokia 8210

Wiele złych słow słyszałem pod adresem Noki 8210 postanowiłem sprawdzić czy prawdziwe są krytyczne uwagi pod adresem tego telefonu.

Jak zwykle po obiekt testów udałem sie do komisu mojego znajomego skąd odebrałem telefon. W pudełko nic nowego czyli :
- telefon
- ładowarka ACP-7
- gwarancje
- instrukcje
- bateria

Jesli chodzi o wygląd zewnętrzny to telefon jest mały i niezwykle lekki ale wykonany niezbyt starannie obudowa trzeszczy klawisze nawigacyjne są troche zbyt blisko siebie i osobom o dużych dłoniach będzie cięzko poruszać się swobodnie po menu które jak to zwykle w Nokii jest intuicyjne i bajecznie proste. Telefon mimo niedopracowanej obudowy prezentuje sie bardzo fajnie i z pewnością może przypaść do gustu. Dużą zaletą tego telefonu jest możliwość zmiany obudowy na inny kolor oraz bardzo dużo opcji tuningowych pozwalających zmienić podświetlenie czy dodać nowe funkcje. telefon jak już pisałem jest mały i lekki jego wymiary to :101,5 x 44,5 x 17,4 mm, 66 cm3. waga: 79g. Bateria starcza na 250 godzin gdy go nie używamy

Już miałem zamiar wziąć sie do poważnego testu kiedy nagle podczas testowania gier nagle zgasł wyswietlacz i powtażało się to także przy odbieraniu wiadomości i jak się dowiedziałem jest to jedna z wielkich wad telefonu, bardzo duża część wyprodukowanych 8210 miała problem z wyswietlaczem. Po wymienia wyswietlacza wreszcie przystąpiłem do prób. Telefon ma dosyć czytelny wyswietlacz, wyswietlający 5 lini tekstu jak zwykle wraz z klawiszami podswietlany na zielono ale bez problemu można zamontować diody kolororze czerwony biały czy niebiski. Telefon ma dobrą pamięć miesci 250 wpisów w książce i 50 notatek oraz 10 wiadomości obrazkowych. Telefon ma wybieranie głosowe ( 8 numerów w pamięci )
ale widać brak w nim dyktafonu czy HSCD które w czasach produkcji tego telefonu były już znane. Wbudowany modem nie pozwala na szybkie połączenie z internetem ponieważ transfer wynosi tylko 9,6 kb\s. Jest zainstalowana platforma T9 jednak bez języka polskiego. Na jaw wychodzi kolejne niedopatrzenie a mianowicie brak Wap-u mimo że według informacji producenta Wap jest w tym telefonie, ja u siebie go jednak nie mogłem uruchomić być może to jakiś błąd w sofcie ale nie mogę tego sprawdzić. Kolejną ważna funkcją jest port irda dzięki kturemu można bardzo łatwo wgrać nowe dzwonki i loga. Według mnie Nokia 8210 sprawia wrażenie niedokończonej jest w niej wiele błędów które mogą zniechęcić do użytkowania. Jednak osoby którym nie zależy na nowoczesnych funkcjach polubią ten telefon za jego prostotę.
PostWysłany:Wto 11:24, 10 Kwi 2007

Post został pochwalony 0 razy
graphic
Zobacz profil autora Top of page
graphic

graphic graphic
RobinHood Temat postu: NOKIA 5210




Dołączył: 13 Gru 2006
Posty: 163
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

Test telefonu Nokia 5210

Mały telefonik, nie zadziwia ekstra funkcjami, ale jest mniej narażony na zapylenie i zamoczenie, oraz posiada termometr. Posiada zdejmowaną i wymienną obudowę w różnych kolorach.

2. Wygląd zewnętrzny:

Wymiary: 105,5 x 47,5 x 22,5 mm, 83 cm3
Waga: 92 g
Wyświetlacz: Podświetlany na pomarańczowo, do czterech lini tekstu.

3. Dodatkowe Funkcje:

Termometr
Edytor wiadomości obrazkowych
Kalendarz
Aut. Blokada klawiatury
35 melodyjek + 7 własnych

4. Ocena własna:

Nawet fajny telefonik. Nie posiada zbyt wiele funkcji, praktycznie tylko te podstawowe plus kilka nowych. Jedyna rzecz, która mi się w nim spodobała to termometr. Długo trzyma bateria. Nawet ponad tydzień.
Guziki jak dla mnie to za ciasno chodzą.
PostWysłany:Wto 11:26, 10 Kwi 2007

Post został pochwalony 0 razy
graphic
Zobacz profil autora Top of page
graphic

graphic graphic
RobinHood Temat postu: NOKIA 5110




Dołączył: 13 Gru 2006
Posty: 163
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

Test telefonu Nokia 5110

Chciałbym przedstawić telefon Nokia 5110. Jest on dosyć stary ale jak to się mówi stary ale jary. Od dwóch lat mam go z tą samą baterią, obudową i klawiaturą - i nic się nie zepsuło. Telefon ten kierowany był bardziej dla biznesmanów, ale po zmianie przedniej obudowy (X-Press On) wygląda w sam raz dla nastolatka.

2. Wygląd zewnętrzny

Telefon jest trochę duży. Jego wymiary [długość x szerokość x grubość x waga ] 132mm x 48mm x 31mm x 170g Telefon na swoje czasy wyglądał ładnie. Telefon jest jakby trochę wykrzywiony (przy wyświetlaczu jest grubszy, a przy klawiaturze trochę chudszy). Obudowę z salonu dostałem w kolorze ciemnym granatowym z błyszczącymi się kropeczkami (wyglądają jak brokat).

3. Użytkowanie

Bateria - NiMH 900 mAh, czuwa około 7-8 dni, jak troche pogadasz, wyślesz sms`a to trzyma 4-5 dni.
Wyświetlacz - LCD graficzny 47x84 piksele (5 linii) jest bardzo wyraźny i czytelny, wyświetlacz podświetlany jest przez 6 żaróweczek na tradycyjny zielony kolor.
Klawiatura - Wykonana z gumy, lepsza od tej w 3310, mniej się ślizga, przez dwa lata w ogóle się nie starła (tylko troche zżółkła)
Zasięg - Nawet nieźle łapie, prawie ciągle mam full, w windzie maleje do dwóch lub jednej kreski. W hipermarketach i aqua parkach zasięg jest tylko na jedną kreskę.
Jakość dźwięku - podczas rozmowy słychać drobne zakłócenia, mikrofon jest dość czuły.
Menu - menu jest obrazkowe i bardzo łatwe w obsłudze, w menu znajdziemy 9 pozycji (spis telefonów, wiadomości, spis połączeń, ustawienia, przekaz, gry, kalkulator, zegar, dzwięki)
Funkcjonalność - brak kilku podstawowych funkcji. Ale posiada za to 3 gry, kalkulator, zegarek i kilka jeszcze innych funkcji. Ogólnie jest dość ubogi w funkcje.

4. Plusy (+) i Minusy (-)

PLUSY

+ dosyć solidne wykowanie
+ intuicyjne menu
+ klawiatura nie do zdarcia

MINUSY

- dosyć duże rozmiary
- waga
- brak kilku użytecznych funkcji

5. Ocena
Osobiście telefon ten dażę wielkim szacunkiem.
Na tamte czasy to był prawie luksusowy telefon. Ma tylko podstawowe funkcje, ale wykonanie zasługuje na dużego plusa. Ogólnie telefon jest nienajlepszy jak na nasze czasy i raczej trzeba go już unikać.
PostWysłany:Wto 11:28, 10 Kwi 2007

Post został pochwalony 0 razy
graphic
Zobacz profil autora Top of page
graphic

graphic graphic
RobinHood Temat postu: NOKIA 3410




Dołączył: 13 Gru 2006
Posty: 163
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

Test telefonu 3410

W drugiej połowie 2002 roku fińska firma Nokia wprowadziła na rynek dwa low-endowe (czyli te, które mają docelowo być najtańsze) modele: 3410, 3510.

W tym teście zajmiemy się tym pierwszym telefonem.
Kupiłem go głównie z powodu ceny, jak i ciekawych funkcji dostępnych w środku, a także dostępności Net monitora - czego brakuje nowszym aparatom tej firmy - ale o tym później.
Żeby więcej osób mogło się dowiedzieć o zaletach i wadach tej Nokii, postanowiłem napisać test.

Jak to w prawie każdym pudełku firmy Nokia znadziemy:

- telefon
- baterię litowo - jonową (Li-Ion) BLC-1 o pojemności 850 mAh
- ładowarkę ACP-7
- instrukcję obsługi wraz z zaproszeniem do Club Nokia w języku polskim
- kartę gwarancyjną

Pirwsze wrażenie jest zawsze najważniejsze i ten telefon nie należy do najpiękniejszych.
Jeśli chodzi o jego wielkość to myślę, że jest niezły, jednak sprawa grubości to już co innego...
Użytkowanie nie powinno przynieść przykrych niespodzianek, gdyż aparat trzyma się w ręku bardzo dobrze (tylna obudowa jest w połowie chropowata).

Klawiatura jest wykonana z gumy pokrytej folią i bardzo dobrze nadaje się do pisania SMSów. W porównaniu z poprzednimi modelami, zrezygnowano z jednego klawisza funkcyjnego NaviKey, na rzecz dwóch. Dodano także zielony i czerwony klawisz ze słuchawką (np. rozpoczynanie i kończenie rozmowy).

Wyświetlacz jak i klawisze są podświetlone na zielono (zawsze można sobie diody wymienić Smile i wyglądają tak sobie...

Wyświetlacz jest normalnego rozmiaru (ten z 3310) jednak według mnie ma większą rozdzielczość (tylko mi się wydaje...) i jest bardzo czytelny (można nazwać, że jest odblaskowy), podobnie jak w 6310i. Na przykład w Nokii 3510 już taki LCD nie jest dobry... Czytelność jak to w Nokiach, jednak przyzwyczailiśmy się już do większych wyświetlaczy...

Jeszcze jedna rzecz, ważna dla której warto kupić ten telefon to łatwo dostępne akcesoria oraz możliwość zabawy z kilkoma programami dostępnymi do tego telefonu. Jednak najpierw trzeba sobie sprawić kabel łączący naszą Nokię z PC (np. na allegro).
Poza tym jest to jeden z pierwszych telefonów Nokii, który obsługuje język Java, tzn. możemy sobie ściągnać dowolną aplikację, która ułatwi i uprzyjemni korzystanie z telefonu. Stron WWW i WAP, z których możemy sobie takie programiki pobrać jest pełno, więc każdy znajdzie coś dla siebie.
W telefonie możemy także uaktywnić monitor sieci, ale o tym za chwilę.

Telefon, który tu opisuję, został przetestowany na najnowszym sofcie, tj. 5.30 z 22 kwietnia 2003 roku.

Rozpisywać się o książce telefonicznej nie ma sensu, gdyż każdy wie, co się w niej znajduje. Jedyną nowością jest możliwość kopiowania zawartości książki do karty SIM i na odwrót. Telefon może pomieścić w swojej pamięci 100 wpisów oraz 230 na karcie SIM.

Menu Wiadomości - wysyłając SMSa możemy użyć do 459 znaków, tj. prawie 3 wiadomości. Oczywiście operator naliczy nam opłatę właśnie jak za 3 SMSy.
Zmieniono tu funkcję obsługi znaków - teraz mamy: Uproszczony i Kompletny.
Ten pierwszy oznacza, iż nie będziemy mieli polskich liter, np. ą, ę , ż itd., zaś drugi umożliwi nam tę opcję.
Poza tym możemy w tym menu wysyłać, jak i odbierać wiadomości obrazkowe.

Spis telefonów - tutaj mamy możliwość kontrolowania długości połączeń i kosztów (to drugie - tylko Simplus). Reszta jak w innych modelach.

Profile - Z nowości - możliwość ustawienia sygnalizacji rytmicznym podświetleniem, tzn. telefon będzie migał w rytm dzwonka, podczas gdy ktoś będzie chciał się do nas dodzwonić. Dziwi brak czasowych profili, jak to jest w Nokii 3510, jednak tak firma uznała i nic nam nie pozostaje, jak zgodzić się z tym...

Ustawienia :

- Dźwięków - menu do zarządzania dźwiekami;
- Czasu - dotyczy aktualnej godziny i daty;
- Połączeń - wszystko, co dotyczy połączeń;
- Telefonu - zmiana języka, wybór sieci, cell info, powitanie;
- Akcesoriów - tutaj możemy zmieniać konfigurację akcesoriów, np. mikrozestawu;
- Blokady klawiatury - tutaj wybierzemy kod blokady lub blokadę czasow
- Zabezpieczeń - PIN, PIN2, hasło zakazu itp.
- Przywr. Ust.fabr. - przywraca ustawienia fabryczne (wymagany kod zabezpieczający)

Pobrane pliki - Dźwięki, gry, obrazy. Łączy nas ze stroną WAP Club Nokia.
Uważam, iż to menu jest zupełnie niepotrzebne.

Przypomnienia - dla zapominalskich; można ustawić przypomnienie oraz godzinę i datę, o której telefon ma nas powiadomić.

Gry - Bumper, Snake II, Space Impact, Link4 oraz Bantumi.
Można sobie także ściągnąć dodatkowe poziomy gier. Poza tym po staremu.

Aplikacje - no, i tu możemy rozwinąć skrzydła Smile - do tego menu możemy ściągnąć dowolną aplikacje (niezbyt wielką, troszkę powyżej 50 kB) lub grę. Na wszystko mamy 180 kB, czyli dosyć skromnie, lecz 5-6 aplikacji spokojnie się zmieści. Programiki chodzą dobrze, ściągają się dosyć szybko (tutaj wg mnie plus dla producenta - nie ma GPRSu - w tej usłudze płacimy za ilość danych, a jak się ściąga jakiś plik to ściąga się on dosyć szybko, więc lepiej płacić za czas ; dajmy za przykład : ściągamy aplikację o wielkości 50 kB - w GPRSie płacimy za każde 10 kB - średnio 0,29,- , z kolei w zwykłym WAPie minuta kosztuje 0,15 - 0,25 gr).
Także podsumowując ten dział, jest to fajny gadżet, aczkolwiek mamy do niego ciut za mały ekran i pamięć...

Dodatki - tutaj znajdziemy taki bejerek jak edytor grafiki, wygaszacze. Z innych użyteczności - kalkulator (trochę wolno chodzi), stoper (międzyczas oraz zwykły), minutnik, kompozytor melodii oraz budzik. Niezłe funkcje. Np. wygaszacz z zegarkiem i datą czasami się przydaje...

Usługi - Przegłądarka WAP, do której nie mam żadnych zastrzeżeń, zakładki (adres WAPowski oraz nazwa). Możliwość korzystania z WAP Push - np. zamawiamy jakąś grę Java, dostajemy zakładkę, łączymy się z nią i właśnie z tej strony ściągamy aplikację/grę, na którą tak czekamy...

Usługi SIM - tj. Plus Mega i SIMextra, możliwość korzystania z serwisów SMSowych i usług opartych na krótkich wiadomościach tekstowych (nieprzetestowane, ponieważ Idea nie ma takich kart SIM).

Net monitor - i tu mamy odpowiedź dlaczego kupiłem ten telefon...
Monitor sieci (ang. Net Monitor) to po prostu specjalny tryb, po włączeniu którego telefon podaje różne informacje o sieci oraz pracy i stanie własnych podzespołów, karty SIM, itp. Po jego włączeniu, w telefonie pokazuje się dodatkowe menu, w którym można zobaczyć różne tajemnicze literki i cyferki, które ciągle się zmieniają. Nie ma tutaj żadnych standardów - w każdym telefonie podawane są różne dane, różnie się włącza taki tryb (mój opis dotyczy monitorów sieci w Nokiach - jeżeli masz jakiś inny, musisz niestety szukać gdzie indziej). Można natomiast zaryzykować stwierdzenie, że jakąś jego formę można znaleźć w praktycznie każdej współczesnej "komórce" (producentom nie opłaca się tworzyć dwóch wersji oprogramowania dla swojego produktu - jednej z nim, drugiej bez niego) - cytat ze strony [link widoczny dla zalogowanych] - na marginesie polecam - wszystko o Net monitorze.

Jak to włączyć?

[link widoczny dla zalogowanych] - jest najlepsza strona poświęcona temu trybowi w komórkach.

Jednak generalnie, dzięki Net monitorowi możemy obejrzeć jak daleko jesteśmy od nadajnika, siłę sygnału, temperaturę baterii, ilość wysłanych / odebranych SMSów i wiele innych...

Bateria - telefon wyposażono w ogniwo litowo - jonowe (Li-Ion) o pojemności 850 mAh i napięciu 3,6 V. Przy normalnym użytkowaniu, aparat działa 4-5 dni (do 120 h).
Ładuje się góra 3,5 godziny, a co najważniejsze można tą baterię doładowywać bez efektu pamięciowego, w przeciwnieństwie do baterii starszego typu, tj. Ni-MH (niklowo-metalowo-wodorkowe) oraz Ni-Cd (niklowo-kadmowe)

Podsumowanie - Nokia 3410 to telefon dla ludzi młodych, którzy mogą sobie zmienić rzeczy tak dzisiaj modne, jak wygaszacz, a także pobrać grę / aplikację.
Myślę, że ten telefon zdobędzie dużo sympatyków, głównie z powodu ceny (ja kupiłem za 300 zł) i jakości.
Myślę, iż za przystępną sumkę, dostaniemy telefon, który może nam dużo zaoferować i służyć przez dobre kilka lat.
PostWysłany:Wto 11:30, 10 Kwi 2007

Post został pochwalony 0 razy
graphic
Zobacz profil autora Top of page
graphic

graphic graphic
RobinHood Temat postu: NOKIA 3330




Dołączył: 13 Gru 2006
Posty: 163
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

Test telefonu Nokia 3330

Nokia jest dobrą firmą. Ten telefon raczej jest skierowany dla młodzieży. I młodszych użytkowników. Ponieważ posiada WAP.

2. Wygląd zewnętrzny

Duży wybór obudów. Pasują także od 3310. Wymiary.... Szerokość- 48mm Wysokość- 113mm Grubość- 22mm. I waga... 133g.

3. Użytkowanie

Bateria - NiMH 900 mAh Całkiem nieźle trzyma.
Wyświetlacz - 5 linii. Standardowy kolor- zielono- żółty
Klawiatura - Dobre klawisze. Łatwe użytkowanie.

Zasięg - O.K. W czasię rozmowy jedna kreska czasem upada.

Jakość dźwięku - dobra, moim zdaniem
Menu - nieskomplikowane. Proste
Funkcjonalność - posiada fajne gry, kalkulator, WAP, obrazkowe wiadomości, czat, preferencje, zegar, przypomnienia, przekaz, kompozytor. Można ściągać dzwonki i loga.

4. Plusy (+) i Minusy (-)

PLUSY

+ duża ilość wymiennych obudów.
+ WAP
+ preferencje, czyli można ustawić swój profil
+ gry, buzki i przydatne funkcje.

MINUSY - od 3310 różni się WAP-em i jedną grą!

5. Ocena

No cóż, to telefon mojego brata. Moim zdaniem, jeśli komuś nie zależy na WAPie to niech lepiej kupi 3310. Tańsza. Ale w końcu ta jest lepsza i jej cena ciągle spada w dół. Dużo różnych obudów. Chyba ze sto. Ale chyba sobie kupie inną! Czemu? Szybko się nudzi. Ale pamiętajcie NOKIA to NOKIA! Miałam kiedyś siemensa c25. Bateria po jednym cynku padła! Nara!
PostWysłany:Wto 11:31, 10 Kwi 2007

Post został pochwalony 0 razy
graphic
Zobacz profil autora Top of page
graphic

graphic graphic
RobinHood Temat postu: NOKIA 3310




Dołączył: 13 Gru 2006
Posty: 163
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

Test telefonu Nokia 3310

Jednym z popularniejszych telefonów firmy NOKIA jest z pewnością model 3310.Zdobył on sobie ogromną rzeszę zwolenników.Powstało mnóstwo dzwonków, lóg i obrazków na ten właśnie aparat.

2.Wygląd zewnętrzny:
Do NOKI 3310 nie ma zbyt wielu akcesoriów.Ale po co to komu??? Wink
W zupełności wystarczają te, które są oferowane, a sa to m.in.:
ładowarki,zestawy samochodowe, głośnomówiące i słuchawkowe oraz obudowy.
W sprzedaży w salonach model 3310 dostępny jest w miłej dla oka, poważnej, szarej obudowie.Ja korzystając z promocji Ery, dostałem gratis zestaw słuchawkowy.Standardowo w pudełku żadnych rewelacji:
-telefon
-ładowarka
-bateria
-instrukcja
i
-gwarancja

Aha i jeszcze wymiary:
wys. 113mm
szer. 48mm
gr. 22mm

3.Dane:
bateria: NiMH.dosyć dobra
wyświetlacz: graficzny o wysokim kontraście
klawiatura: bardzo wygodna i ładnie pasująca do obudowy
ogólna obsługa i funkcjonalość: menu w większości NOKI miłe i przyjazne
dla użytkownika, a w dodatku animowane.Mamy kompozytor, budzik i notatnik (chociaż brakuje przeglądarki WAP)

4.Zalety i wady:
+7 dzwonków do skomponowania lub pobrania
+duża ilość obudów
+wymiary i waga
+animowane menu
+CENA
-brak WAP`u

5.Podsumowanie:
NOKIA 3310 była moim 1-szym telefonem.Ogólnie robi dobre wrażenie.
Jest dostępna we wszystkich sieciach.Jeśli chcecie kupić telefon (szczególnie na kartę) to gorąco polecam 3310.
PostWysłany:Wto 11:33, 10 Kwi 2007

Post został pochwalony 0 razy
graphic
Zobacz profil autora Top of page
graphic

graphic graphic
RobinHood Temat postu: NOKIA 3210




Dołączył: 13 Gru 2006
Posty: 163
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

Test telefonu Nokia 3210

Jeden z pierwszych telefonów dwusystemowych Nokii z wewnętrzną anteną.W tamtych czasach (rok 1998) zaskoczyła nasz kilkoma nowinkami, m.in. wiadomościami graficznymi które nota bene pochłaniały jednorazowo 3 SMSy ale nie każdy o tym wiedział i bez pamięci wysyłał do panienek popularne Serduszka:-)

Samo pisanie SMSów stało się również prostsze dzięki polskiemu słownikowi T9.
Obok grafik pojawiła się możliwość przypisania dzwonka do konkretnej osoby a także skomponowania własnego i wysłania go na inną Nokię.

Ogólnie telefonik ładny i zgrabny.Jeśli komuś znudziła się szara obudowa może ją zmienić na inną Xpress-on.

Bateria 1250mAh Ni-MH.Jej słabym punktem jest zaczep, który w 90% telefonów napewno się ułamał.

Myślę że kilka drobnych mankamentów ginie przy wielu jakże ważnych zaletach tego telefonu.
Polecam go szczególnie osobom które noszą telefon w kieszeni.
Koniec z łamaniem antenki przy siadaniu Smile
PostWysłany:Wto 11:33, 10 Kwi 2007

Post został pochwalony 0 razy
graphic
Zobacz profil autora Top of page
graphic

graphic graphic
aknoli Temat postu:



Gość



czy jesli za pierwszym formtaowaniem bateri nokia 5300 uzywalam jej i skiepscilam baterie ( bo trzyma 6 godz.) to czy kolejne formatowanie moze mnie uratowac?? help ma ja jeden dzien
PostWysłany:Nie 23:40, 29 Kwi 2007
graphic
Top of page
graphic

graphic
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
graphic
Forum forum poświęcone niedowidzącym i nie tylko Strona Główna » oprogramowanie
graphic
   
graphic

graphic graphic
Wyświetl posty z ostatnich:   
Skocz do:  
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny

Strona 4 z 5
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
graphic graphic


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
KDM2 template v1.0.1 © jasidog.com
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Obecny czas to Pią 8:12, 26 Kwi 2024. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Regulamin